Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli ukraść samochód, aby zdążyć na imprezę

Data publikacji 09.09.2008

Policjanci z Białołęki zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do samochodu. Poczynania Artura Z. i Krzysztofa P. zauważył operator miejskiego monitoringu. Mężczyźni kręcili się pomiędzy samochodami zaparkowanymi przy ulicy Książkowej. Jak ustalili funkcjonariusze 20-latek i jego o rok młodszy kolega próbowali ukraść samochód, gdyż nie chciało im się czekać na autobus, a obaj spieszyli się na imprezę.

Około godziny 3 operatorzy monitoringu przekazali policjantom z Białołęki informację o dwóch mężczyznach, kręcących się od dłuższego czasu koło samochodów zaparkowanych przy ulicy Książkowej. Mundurowi niezwłocznie pojechali to sprawdzić. Dysponując rysopisem podejrzanych osób rozpoznali mężczyzn wśród ludzi oczekujących na przystanku. 20-letni Artur Z. i 19-letni Krzysztof P. zostali umieszczeni w radiowozie, a jeden z policjantów dokładnie skontrolował parking. Wśród stojących tam samochodów był polonez, który miał otwarte drzwi i wyrwaną stacyjkę.

20-letni Artur Z. i 19-letni Krzysztof P. byli pod wpływem alkoholu. Mężczyźni mieli we krwi po około 0,5 promila. Jak wyjaśnili policjantom, jechali na imprezę i nie chciało im się czekać na autobus. Dlatego postanowili ukraść samochód. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony