Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za zabójstwa

Data publikacji 09.09.2008

Rybniccy policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo młodej kobiety. W trakcie przesłuchania sprawca przyznał się do popełnienia przestępstwa. Stwierdził, że motywem były wcześniejsze nieporozumienia z ofiarą. Decyzją sądu na proces będzie oczekiwał w areszcie. W ręce włodawskich funkcjonariuszy wpadła 49-letnia kobieta, która odpowie za spowodowanie śmierci swojego konkubenta.

Zwłoki młodej dziewczyny znaleziono w sobotę, w dzielnicy Boguszowice. Ekipa dochodzeniowo-śledcza i eksperci z katowickiego laboratorium kryminalistycznego przeprowadzili oględziny. Na miejscu, gdzie znaleziono zwłoki dziewczyny zabezpieczono liczne ślady. W trakcie dalszych czynności ustalono osoby mogące mieć związek z zabójstwem. Kilka godzin później zatrzymano 20-letniego mężczyznę. W trakcie dalszych czynności okazało się, że ofiara i sprawca znali się. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu zabójstwa. Wczoraj sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia. Co było bezpośrednią przyczyną śmierci dziewczyny wyjaśni sekcja zwłok.

Za spowodowanie śmierci 59-letniego mężczyzny odpowie również kobieta zatrzymana przez włodawskich policjantów. O zgonie mieszkańca gminy Wyryki Policję powiadomił wieczorem dyspozytor pogotowia ratunkowego. Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło przed południem. W domu należącym do 49-latki przebywał jej konkubent. Najprawdopodobniej wspólnie spożywali alkohol. W pewnym momencie pomiędzy nimi doszło do sprzeczki. W trakcie kłótni kobieta chwyciła za drewniany przedmiot, którym kilkakrotnie uderzyła 59-latka. Mężczyzna na skutek odniesionych obrażeń zmarł. Kobieta o wszystkim powiadomiła siostrę konkubenta.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, w sieni domu znaleźli zwłoki 59-latka. Według wstępnych ustaleń lekarza przyczyną zgonu był uraz czaszki ze stłuczeniem mózgu. Policjanci zabezpieczyli na miejscu drewniany przedmiot, którym prawdopodobnie 49-latka pobiła mężczyznę.

Celina K. trafiła do policyjnej celi. W chwili zatrzymania miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Dziś zostanie przesłuchana.

Powrót na górę strony