Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrole na drogach Dolnego Śląska

Data publikacji 09.09.2008

Mając na uwadze bezpieczeństwo na drogach województwa dolnośląskiego policjanci wydziału ruchu drogowego komendy wojewódzkiej we Wrocławiu przeprowadzą działania na terenach kilku powiatów - "Razem na powiaty". Wzmożone kontrole drogowe odbywać się będą na terenie powiatów trzebnickiego, świdnickiego, milickiego, oleśnickiego, dzierżoniowskiego i strzelińskiego.

10 września 2008 roku służbę na drogach pełnić będzie kilkanaście patroli ruchu drogowego, wyposażonych między innymi w videorejestratory, fotoradary i alkotesty. W ciągu miesiąca funkcjonariusze kilka razy przeprowadzą takie działania na terenie powiatów trzebnickiego, świdnickiego, milickiego, oleśnickiego, dzierżoniowskiego i strzelińskiego.

Podczas działań na drogach policjanci będą zwracać uwagę na przestrzeganie przez kierowców przepisów dotyczących prędkości oraz innych przepisów mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W przypadkach ujawnienia niestosowania się do nich, kierujący będą represjonowani zgodnie z taryfikatorem. Funkcjonariusze podczas kontroli będą eliminować z ruchu kierujących po użyciu alkoholu, w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.

Przypominamy tylko niektóre wykroczenia popełniane przez kierujących, ich zagrożenie karą oraz ilość punktów karnych:

  • Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 51 km/h -- mandat w wysokości 400 -- 500 zł. i 10 pkt.,
  • Naruszenie zakazu wyprzedzania na zakrętach oznaczonych znakami ostrzegawczymi - mandat w wysokości 300 zł. i 5 pkt.,
  • Omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym -- mandat w wysokości 500 zł. i 10 pkt.,
  • Wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi - mandat w wysokości 200zł. i 9 pkt.,
  • Wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle - mandat w wysokości 100zł. i 6 pkt.,
  • Niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy - mandat w wysokości 100 zł.

Celem tych działań, które poprowadzić będzie dolnośląska drogówka jest poprawa bezpieczeństwa na drogach, ograniczenie ilości wypadów drogowych oraz zwrócenie uwagi kierowców na fakt, iż przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze.


 

Powrót na górę strony