Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za fałszywe alarmy bombowe

Data publikacji 09.09.2008

Katowiccy policjanci zatrzymali dwóch 15-latków, którzy dzisiaj zadzwonili z informacją o podłożonej bombie w gimnazjum przy ulicy Brynickiej. Policjanci i inne służby ewakuowali kilkuset uczniów.

Około 7:45 anonimowy rozmówca zadzwonił do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach z wiadomością o podłożonej bombie na terenie gimnazjum przy ulicy Brynickiej . Natychmiast na miejsce pojechali policjanci i inne służby ratunkowe. Z terenu budynku ewakuowano kilkuset uczniów. Policyjni pirotechnicy metr po metrze przeszukiwali cały obiekt szkoły. Druga grupa policjantów prowadziła czynności mające na celu ustalenie osoby dzwoniącej z informacją o bombie. Po trzech godzinach akcja została zakończona. Alarm okazał się fałszywy.


Policjanci z komisariatu V zatrzymali dwóch 15-letnich dowcipnisiów. Trzeci chłopiec w wieku 13 lat, który brał udział w głupich żartach swoich starszych kolegów jest poszukiwany. Wszyscy nieletni to uczniowie gimnazjum przy ulicy Brynickiej. Policjanci ustalili, że chłopcy są sprawcami pięciu innych fałszywych alarmów bombowych. Trzykrotnie dzwonili z informacją o bombie w swojej szkole, raz w urzędzie pocztowym przy ulicy Obrońców Westerplatte i raz w firmie budowlanej.

Powrót na górę strony