Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kieszonkowcy przyłapani na kradzieży

Data publikacji 10.09.2008

Dwóch kieszonkowców zatrzymali późnym wieczorem stołeczni wywiadowcy na Pradze Północ. Marek K. (l. 50) i Jarosław R. (l. 38) wpadli, gdy próbowali uciec z tramwaju linii 18 tuż po tym, jak jednemu ze śpiących pasażerów skradli telefon komórkowy i pieniądze.

Około 21:30 policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego KSP na przystanku przy ul. Kijowskiej, na wysokości Dworca Wschodniego, zauważyli dwóch znanych im już wcześniej złodziei kieszonkowych. Mężczyźni obserwowali pasażerów. Wszystko wskazywało na to, że obaj szukają okazji do kradzieży.

Po kilkudziesięciu minutach mężczyźni weszli do drugiego wagonu tramwaju linii 18 jadącego w kierunku ul. Kawęczyńskiej. Za nimi do wagonu weszli także policjanci, tego jednak kieszonkowcy nie spodziewali się. Funkcjonariusze obserwowali ich cały czas. Gdy w pewnym momencie jeden z mężczyzn usiadł za śpiącym pasażerem, przeszukał mu plecak i kieszenie jego kurtki, natychmiast przystąpili do działania. Wybiegających z tramwaju, zatrzymali na przystanku tramwajowym.

Wylegitymowali obu. Zatrzymani to: 50-letni Marek K. i 38-letni Jarosław R. Ten ostatni próbował jeszcze zmylić policjantów podając nie swoje dane personalne. Podczas przeszukania znaleziono przy nich skradzione pasażerowi pieniądze i telefon komórkowy. Obaj są znani Policji z kradzieży kieszonkowych.

Powrót na górę strony