Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przemycał papierosy w aucie osobowym

Data publikacji 10.09.2008

Policjanci z Jarocina zatrzymali wczoraj 33-letniego mężczyznę, który w samochodzie wiózł papierosy bez akcyzy. Ładunek liczył 6 tysięcy paczek, których wartość rynkową oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Teraz mężczyzna odpowie za przemyt papierosów. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w całej Polsce w pierwszym półroczu 2008 roku zabezpieczyli 29 milionów sztuk papierosów.

W miejscowości Góra o 8:10 policjanci z jarocińskiej "drogówki" zatrzymali do kontroli opla omegę. Zachowanie 33-letniego kierowcy podczas legitymowania wydało się stróżom prawa podejrzane. W tym przypadku intuicja ich nie zawiodła. Skontrolowali pojazd i w jego bagażniku i na tylnym siedzeniu znaleźli papierosy. Ich ilość świadczyła o tym, że jest to przemyt. Paczki nie miały polskich znaków akcyzy. Kierowca zastał zatrzymany pod zarzutem przemytu.

Sprawa ma charakter rozwojowy i policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Od stycznia do czerwca tego roku funkcjonariusze pionu "PG" zabezpieczyli prawie 29 milionów sztuk papierosów, czyli około 1. 450 000 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Z szacunków policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą w biurze kryminalnym KGP wynika, że przestępcy zajmujący się nielegalnym obrotem papierosami i alkoholem narazili Skarb Państwa na straty około 12,5 miliona złotych.

Powrót na górę strony