Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Program Odpowiedzialnej Sprzedaży STOP 18!

Data publikacji 11.09.2008

W siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci zainaugurowano dziś Ogólnopolski Dzień Odpowiedzialnej Sprzedaży wyrobów tytoniowych. Ta jednodniowa akcja jest kulminacją XI edycji Programu STOP18!, w której biorą udział także polscy policjanci. W STOP18! uczestniczą wszystkie komendy powiatowe w naszym kraju. Także dzisiaj sprzedawcy wyrobów tytoniowych mogą spodziewać się częstszych kontroli funkcjonariuszy Policji i Straż Miejskich. Policjanci będą przypominać sprzedawcom o zakazie sprzedaży wyrobów tytoniowych małoletnim i grożących konsekwencjach łamania prawa. Przypomną również, że mają oni prawo żądać dokumentu, który potwierdzi pełnoletność osoby kupującej papierosy.

Głównym celem Programu Odpowiedzialnej Sprzedaży STOP 18! jest zapobieganie dostępowi młodych ludzi do wyrobów tytoniowych. Jest on realizowany przez promowanie przepisów prawa dotyczących m.in. zakazu sprzedaży wyrobów tytoniowych małoletnim. Chodzi również o uświadomienie sprzedawców, że mają prawo żądać dokumentów potwierdzających pełnoletność osoby, która chce kupić papierosy. Program STOP 18! opiera się na współpracy firm i organizacji, które podejmują wspólne inicjatywy by przeciwdziałać dostępowi małoletnich do wyrobów tytoniowych. W tym roku w to przedsięwzięcie włączają się również policjanci ze wszystkich komend powiatowych w Polsce.

Dziś, w Ogólnopolskim Dniu Odpowiedzialnej Sprzedaży, sprzedawcy wyrobów tytoniowych mogą spodziewać się częstszych wizyt policjantów. Więcej patroli pojawi się w pobliżu punktów sprzedaży wyrobów tytoniowych, szczególnie na bazarach i w mniejszych sklepach. Jak wynika ze statystyk organizatorów, tam najczęściej dochodzi do łamania prawa. Policjanci skupią się przede wszystkim na działalności edukacyjnej. Będą przypominać sprzedawcom papierosów o zakazie sprzedaży wyrobów tytoniowych małoletnim i grożących konsekwencjach łamania tego zakazu. Uświadomią również sprzedawców, że mają prawo żądać dokumentu, który potwierdzi pełnoletność osoby, która kupuje wyroby tytoniowe.

Więcej informacji na temat Programu Odpowiedzialnej Sprzedaży STOP 18! na stronie internetowej www.stop18.pl.

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony