Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sędzia piłkarski zatrzymany za korupcję

Data publikacji 10.09.2008

Policjanci z rzeszowskiego wydziału do walki z korupcją zatrzymali sędziego piłkarskiego podejrzewanego o przyjmowanie łapówek. Ze zgromadzonych w toku śledztwa materiałów wynika, że mężczyzna, w zamian za korzystne rozstrzygnięcie rozgrywek, przyjmował korzyści majątkowe. „Sprzedawał mecze” nie tylko za gotówkę. Ceną bywały również na przykład drogie kolacje. Śledczy sprawdzają, od jak dawna trwał ten przestępczy proceder.

Nad tą sprawą policjanci z wydziału do walki z korupcją rzeszowskiej komendy wojewódzkiej pracowali od półtora roku. Wtedy zaczęły do nich docierać sygnały o nieprawidłowościach w podkarpackiej piłce nożnej. Policjanci podejrzewali, że jeden z sędziów mógł przyjmować łapówki za "sprzedawanie meczów".

W toku prowadzonego śledztwa policjanci zgromadzili dowody, które pozwoliły na zatrzymanie i postawienie mężczyźnie zarzutów. Śledczy ustalili, że zatrzymany sędzia, w zamian za korzystne wyniki meczów piłki nożnej, przyjmował różne korzyści majątkowe. Brał pieniądze, ale godził się również na inne prezenty, na przykład sponsorowane kolacje.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Przemyślu.

Powrót na górę strony