Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wycisnęła srebro na paraolimpiadzie w Pekinie

Data publikacji 10.09.2008

Srebrnym medalem w podnoszeniu ciężarów (kat. do 44 kg) z wynikiem 92,5 kg zakończyła swój start Justyna Kozdryk na co dzień pracująca w KPP w Grójcu. Jest to pierwszy medal paraolimpijski dla Polski w tej dyscyplinie zdobyty przez kobietę. Srebro Kozdryk jest piątym medalem Polaków w Pekinie. Dzięki temu sukcesowi Polacy awansowali w klasyfikacji medalowej na 21 miejsce.

Pani Justyna jest pracownikiem komendy powiatowej Policji w Grójcu. Pracuje jako technik ds. informatyki. Od dłuższego czasu interesuje się informatyką. Godzinami siedzi przed komputerem. Ma dwie pasje – wyciskanie sztangi i Internet. Poza tym, uwielbia dobry film i muzykę. Justyna Kozdryk z wykształcenia jest pedagogiem. Ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie o specjalności surdopedagogika (zajmuje się nauczaniem i wychowaniem osób z wadami słuchu). Jak sama mówi „praca z dziećmi niesłyszącymi lub słabo słyszącymi jest cięższa od wyciskania najcięższych ciężarów”.

 

Swoją mistrzowską karierę rozpoczęła w 1999 roku. Wtedy to, po raz pierwszy, za namową swojej starszej siostry, trafiła do profesjonalnej siłowni klubu sportowego GKS KRASKA Jasieniec. Tam też, jej nieprzeciętną siłę zauważył trener Mirosław Malec. Tak rozpoczęła się jej sportowa kariera w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii wagowej do 44 kg. Ta drobna kobietka wyciska aż 102,5 kg! Jej osiągnięcia można by było długo wymieniać, wśród najważniejszych i największych są: Mistrzyni świata w latach 2004, 2005 i 2006, Mistrzyni Europy w latach 2005 i 2006 oraz wielokrotna Mistrzyni Polski.

Wczoraj Justyna Kozdryk została wicemistrzem olimpijskim. Uzyskała drugi wynik w konkursie dźwigając sztangę ważącą 92,5 kg.
 

Powrót na górę strony