Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani fałszerze recept

Data publikacji 10.09.2008

Dzięki spostrzegawczości krośnieńskiej farmaceutki i szybkiej reakcji policjantów zatrzymano mężczyznę, który próbował zrealizować w aptece dwie sfałszowane recepty. Przepisany był na nich silny lek przeciwbólowy. Chwilę potem jego dwóch kompanów zatrzymali funkcjonariusze z Leżajska. Przy zatrzymanych znaleziono fałszywe recepty i opakowania z lekami. Śledczy sprawdzają teraz, czy mężczyźni nie wyłudzili leków w innych aptekach.

Wczoraj po południu, do jednej z krośnieńskich aptek przyszedł młody mężczyzna, z zamiarem wykupienia lekarstw o silnym działaniu przeciwbólowym, stosowanych m.in. w chirurgii i onkologii. Wygląd recept, ilość leków i ich dawki wzbudziły jednak podejrzenie farmaceutki. Kobieta skontaktowała się z przychodnią w Rzeszowie, której pieczątka widniała na receptach i wówczas okazało się, że obie recepty są sfałszowane. O fałszerstwie aptekarka powiadomiła Policję.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że leki usiłował wykupić 18-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego. Mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że do Krosna przyjechał z dwoma wspólnikami, którzy widząc jego
zatrzymanie odjechali. Policjanci ustalili ich przypuszczalny wygląd i samochód, którym się poruszali oraz przesłali odpowiednie informacje do innych komend w województwie podkarpackim.

Późnym wieczorem obydwu mężczyzn zatrzymano w Leżajsku. Obaj są mieszkańcami tego miasta, mają 23 i 24 lata. Miejscowi funkcjonariusze znaleźli przy nich kilkadziesiąt, najprawdopodobniej sfałszowanych recept
oraz kilkadziesiąt opakowań z lekami, takimi samymi jak te, które ich kompan usiłował wykupić w Krośnie.

Policjanci ustalają teraz szczegóły przestępczej działalności zatrzymanych mężczyzn. Za fałszowanie dokumentów grozi im kara od 3 m-cy do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony