Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny cios w przestępczość zorganizowaną

Data publikacji 10.09.2008

W ręce policjantów z CBŚ wpadło czterech członków zorganizowanej grupy przestępczej, w tym przywódca gangu, 37-letni Jarosław K. Mają oni na swoim koncie między innymi napady rabunkowe i włamania. Do policyjnego aresztu trafili też właściciele jednej z radomskich hurtowni, którzy sprzedawali towar zrabowany przez przestępców. W ręce funkcjonariuszy wpadło w sumie 8 osób, w tym dwóch mężczyzn którzy planowali zabójstwo szefa rozbitego gangu.

W trakcie prowadzonego śledztwa policjanci ustalili, że zorganizowana grupa przestępcza działała od 2001 roku na terenie całego kraju. Przestępcy mają na koncie napady rabunkowe i włamania do hurtowni, głównie z papierosami. Wszystko wskazywało na to, ze mogą posiadać broń. Do ich zatrzymania przygotowywano się więc bardzo precyzyjnie. W realizacji nadzorowanej przez Prokuraturę Krajową w Lublinie uczestniczyli funkcjonariusze CBŚ i policyjni antyterroryści z KWP w Kielcach, Krakowie i Radomiu. W działaniach udział brali także funkcjonariusze Biura Operacji Antyterrorystycznych oraz Wydziału Wywiadu Skarbowego Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie. Działania miały miejsce na terenie województwa świętokrzyskiego, mazowieckiego oraz małopolskiego. Od piątku w ręce funkcjonariuszy wpadło w sumie 8 osób. Jednym z zatrzymanych jest 37-letni Jarosław K. ps. "Jarek". Mieszkaniec Radomia kierował zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym. Z ustaleń śledczych wynika również, że kiedy w 2006 roku mężczyzna przebywał w areszcie, na czele gangu stanęła jego matka. 59-letnia Jadwiga K. również została zatrzymana. Kobieta jest podejrzana o posiadanie broni palnej oraz utrudnienie prowadzenia postępowania karnego.

W ręce funkcjonariuszy wpadli też kolejni członkowie grupy: 25-letni Daniel C. ps. "Boksik" oraz 30-letni Eryk C. ps. "Łysy". Podczas wczorajszej realizacji funkcjonariusze zatrzymani również dwoje właścicieli jednej z hurtowni papierosów z Radomia. 39-letnia Justyna P. oraz 43-letni Grzegorz B. sprzedawali wyroby tytoniowe, które dostarczali im przestępcy. Funkcjonariusze zabezpieczyli w prowadzonej przez nich hurtowni papierosy o wartości około 3 mln złotych.

Podczas akcji kryminalni znaleźli także należące do przestępców urządzenia służące do zagłuszania sygnałów GSM, dzięki którym dezaktywowali oni systemy alarmowe. Ponadto zabezpieczono mienie przestępców: pieniądze w kwocie 200 tys. złotych, samochody i sprzęt komputerowy. Dzisiaj zatrzymani zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty.

Podczas tych działań w ręce funkcjonariuszy wpadli także dwaj mieszkańcy Radomia: 29-letni Konrad B. oraz 34-letni Tomasz R. ps. "Latynos". Obydwaj mężczyźni próbowali w zeszłym roku dokonać zabójstwa Jarosława K. Ta sprawa objęta jest odrębnym postępowaniem. Mężczyźni usłyszeli zarzut pobicia oraz usiłowania zabójstwa. Zastosowano wobec nich trzymiesięczny areszt.


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.27 MB)

Powrót na górę strony