Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradała swojego pracodawcę

Data publikacji 10.09.2008

Policjanci z Poznania zatrzymali kobietę, która ukradła z miejsca pracy towar i pieniądze o wartości 200 tysięcy złotych. Zatrzymanej w procederze pomagał konkubent. Obojgu grozi do 5 lat pozbawianie wolności.

Właścicielka jednego z kiosków zauważyła, że od pewnego czasu ginie część zakupionego przez nią towaru. Kobieta zgłosiła się na komisariat, gdzie poinformowała o zaistniałej sytuacji. Policjanci rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie sprawcy kradzieży.

Policjanci ustalili, że za wszystkim stoi 40-letnia pracownica kiosku. To ona regularnie okradała swoją pracodawczynię. Kryminalni zatrzymali kobietę, gdy wracała z pracy do domu. W jej torebce policjanci znaleźli papierosy, bilety i pieniądze pochodzące z kradzieży. W czasie przeszukania w mieszkaniu zatrzymanej zabezpieczono papierosy o wartości ponad 500 złotych, bilety warte 10 tysięcy złotych i ukryte w szafie 21 tysięcy złotych.

Violeta D. przyznała się do licznych kradzieży. Z zeznań zatrzymanej wynika, że przestępstw dokonywała od co najmniej trzech miesięcy. Straty zostały na chwilę obecną oszacowane na kwotę 200 tysięcy złotych. W toku dalszych czynności okazało się, że w przestępczym procederze pomagał zatrzymanej jej konkubent, Robert M.

Zatrzymanym, 40-letniej Violecie D. i 35-letniemu Robertowi M. grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony