Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy pirat drogowy potrącił trzy osoby

Data publikacji 10.09.2008

Nietrzeźwy kierowca, w czasie ucieczki przed Policją, jadąc pod prąd jedną z ulic Bydgoszczy zjechał na chodnik i potrącił 3 osoby. 28-letni mężczyzna, miał w wydychanym powietrzu ponad 1,5 promila alkoholu. Nie posiadał uprawnień do kierowania i był również poszukiwany listem gończym. Poszkodowane małżeństwo i ich 5-letni syn zostali odwiezieni z obrażeniami do bydgoskich szpitali.

Policjanci otrzymali informację od pracownika stacji benzynowej, iż w kierunku ulicy Wojska Polskiego jedzie najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca. We wskazany rejon został skierowany najbliższy patrol, który zauważył opisany przez świadka samochód. Był to opel kadett. Kierowca nie zatrzymał się sygnały dawane przez jadący za nim patrol mieszany. Samochód sprawcy z dużą prędkością jechał ulicą i chodnikami Wojska Polskiego.

W międzyczasie informacje o oddalającym się sprawcy zostały przekazane drogą radiową do innych, znajdujących się w pobliżu, radiowozów. Samochód straży miejskiej, którym poruszał się mieszany patrol, utrzymywał kontakt wzrokowy z uciekającym autem. Ścigany opel skręcił w ul. Ujejskiego i zaczął jechać pod prąd w kierunku ul. Toruńskiej. W pewnym momencie wjechał na chodnik, gdzie potrącił idące małżeństwo z 5-letnim chłopcem. Sam uderzył w skarpę za przystankiem autobusowym.

Pomocy ofiarom udzielali policjanci, chłopca reanimował policjant /przewodnik psa tropiącego/ z SPiRD, który słysząc komunikaty pojechał we wskazanym kierunku. Rodzice dziecka, 27 i 28 lat, podobnie jak chłopczyk zostali odwiezieni z obrażeniami do bydgoskich szpitali.

Zatrzymany sprawca to 28-letni mężczyzna, który miał w wydychanym powietrzu ponad 1,5 promila alkoholu. Jak się okazało nie posiadał uprawnień do kierowania i był również poszukiwany listem gończym. Po zatrzymaniu został osadzony w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora.

Powrót na górę strony