Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ciężarna matka z 1,64 promila

Data publikacji 11.09.2008

Po północy do policyjnej izby zatrzymań KMP w Lublinie trafiły dwie matki, które "opiekowały się" dziećmi w wieku od 3 do 8 lat. Jedna z nich, będąc w widocznej ciąży, miała 1,64 promila alkoholu w organizmie, natomiast jej koleżanka 1,42 promila.

Po 23.dyżurny komisariatu Policji w Lublinie otrzymał informację o nietrzeźwych kobietach opiekujących się dziećmi. Natychmiast po tej informacji na miejsce zdarzenia został skierowany patrol policji. Jak się okazało, mundurowi musieli podjąć interwencję w Ośrodku Pomocy Ofiarom Przemocy w Rodzinie przy ul. Bazylianówka. Nietrzeźwe kobiety wskazał funkcjonariuszom w jednym z pokoi ośrodka pracownik firmy ochroniarskiej, który zawiadomił Policję.

Policjanci zastali dwie nietrzeźwe kobiety, z których jedna była w widocznej ciąży. Obok ciężarnej kobiety w pokoju było jej dwoje dzieci 3-letni Dominik i 8-letni Damian. Obydwaj chłopcy trafili pod opiekę brata ciężarnej, 30-letniej Edyty L. Druga z pań, 31-letnia Monika W. "sprawująca opiekę" nad swoją trzyletnią córeczką Anią miała 1,42 promila alkoholu w organizmie. Jej córka trafiła pod opiekę do szpitala przy Al. Kraśnickich w Lublinie.

Obie nietrzeźwe kobiety trafiły po badaniach lekarskich do pomieszczeń policyjnej izby zatrzymań.

Po wytrzeźwieniu kobiety najprawdopodobniej usłyszą zarzut narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony