Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł "Majtos" i członkowie jego grupy

Data publikacji 11.09.2008

Zorganizowaną grupę przestępczą, która ma na swoim koncie haracze, pobicia a także handel i produkcję nielegalnego alkoholu oraz obrót narkotykami rozbili policjanci z Łodzi. Do uderzenia w gang działający co najmniej od kwietnia tego roku doszło wczoraj we wczesnych godzinach rannych. Policjanci niemalże jednocześnie weszli pod pięć wytypowanych adresów w Wieluniu. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 30 do 45 lat. W większości notowani już wcześniej przez wymiar sprawiedliwości.

Podczas przeszukań zabezpieczono atrapę pistoletu Glock, drewniany trzon od siekiery, kilkadziesiąt litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia, banderole, kapslownice, etykiety markowych wódek, kilkaset pustych butelek a także narkotyki: marihuanę czy tabletki ekstazy, wagę do porcjowania środków odurzających, kilkadziesiąt pustych torebek do pakowania. Narkotyki, jak ustalili policjanci były rozprowadzane głównie w dyskotece należącej do jednego z członków grupy, podobnie jak nielegalny alkohol. Funkcjonariusze podejrzewają, że procentowy trunek wstawiany był także do lokali zastraszanych restauratorów.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń trzon grupy stanowił 35-latek o ps. Majtos. To on współdziałając z dwoma pozostałymi członkami grupy w wieku 30 i 33 lat terroryzował od dłuższego czasu lokalnych przedsiębiorców. Mężczyźni „odwiedzali” wieluńskich biznesmenów zastraszając ich, grożąc pozbawieniem życia i zniszczeniem lokali. W przypadku odmowy płacenia haraczy za tzw. ochronę czy też odmowy zaprzestania niewygodnej dla bandytów działalności gospodarczej potrafili dotkliwie pobić do tego stopnia, że jeden z pokrzywdzonych wymagał hospitalizacji. Głównie dotyczyło to właścicieli niewielkich lokali gastronomicznych, którzy byli do tego stopnia sterroryzowali przez podejrzanych, że zapanowała pośród nich zmowa milczenia. Żadne oficjalne sygnały nie docierały do policji. Dzięki działaniom funkcjonariuszy już kilku pokrzywdzonych zdecydowało się zeznawać.

Apelujemy do wszystkich osób, które zostały dotknięte działalnością przestępczą tej grupy o kontakt z komendą wojewódzką Policji w Łodzi osobiście lub za pośrednictwem telefonu zaufania służb kryminalnych nr 042 651 50 07. Sprawa jest rozwojowa, przewidywane są dalsze zatrzymania. Dzisiaj zostaną przedstawione zarzuty całej piątce. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratura i sąd podejmie decyzję co do środków zapobiegawczych.


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.69 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony