Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na listonoszkę i wpadli

Data publikacji 11.09.2008

Dwóch młodych ludzi podejrzanych o napad na listonoszkę zatrzymali policjanci ze Sławy. Sprawcy uderzyli kobietę i zabrali jej korespondencję oraz pieniądze. Jak ustalili funkcjonariusze, za zrabowane pieniądze obaj kupili sobie telefony komórkowe, odzież i narkotyki. To nie pierwszy konflikt z prawem 18 i 22-latka. W przeszłości byli notowani za kradzieże i posiadanie narkotyków. Za rozbój grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około 11:20 policjanci ze Wschowy otrzymali zgłoszenie o napadzie na listonoszkę ze Sławy. Do zdarzenia doszło na klatce schodowej bloku przy ulicy Parkowej. Sprawca uderzył 54-letnią pracownicę poczty, zabrał jej saszetkę z korespondencją i pieniędzmi po czym uciekł w nieznanym kierunku.

Policjanci ustalili rysopis sprawcy i wytypowali osoby, które mogły mieć coś wspólnego z napadem. Na tej podstawie jeszcze tego samego dnia dotarli do jednego z mieszkań. Tam zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad na listonoszkę. Jak ustalili policjanci sprawcy przeznaczyli zrabowane pieniądze na narkotyki, odzież oraz telefony komórkowe. Przy 18 i 22-latku policjanci zabezpieczyli saszetkę z dokumentami, znaczne ilości suszu marihuany, woreczki strunowe z amfetaminą oraz telefony komórkowe.

Zatrzymani to znani już Policji 22-latek ze Sławy oraz 18-latek z powiatu nowosolskiego. Obaj notowani byli za kradzieże i posiadanie narkotyków.

Teraz obaj mężczyźnii odpowiedzą za rozbój. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony