Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewozili 15 kg amfetaminy

Data publikacji 11.09.2008

15 kg amfetaminy zabezpieczyli policjanci z Bielan po pościgu za kierowcą vw passata, który nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyznę zatrzymano, gdy utknął w korku na Trasie Toruńskiej. W torbie porzuconej przez pasażera funkcjonariusze odkryli 15 kilogramowych paczek z narkotykami. 30-letni Tomasz P. jest znany Policji, w przeszłości karany był za posiadanie narkotyków.

Wczoraj około 20:30 na ul. Marymonckiej na warszawskich Bielanach policjanci z załogi sektorowej postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę vw passata. Mężczyzna jednak nie zamierzał zjechać na pobocze. Nie reagował na żadne sygnały świetlne i dźwiękowe. Z dużą prędkością uciekał między samochodami. Policjanci natychmiast ruszyli za autem.

Kierowca nie zwracając uwagi na innych użytkowników drogi wjechał na Trasę Toruńską i utknął tam w korku. Wówczas pasażer wybiegł z samochodu i zaczął uciekać. Zabrał ze sobą torbę, którą po kilkudziesięciu metrach porzucił. Policjanci zatrzymali kierowcę passata. Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to Tomasz P. (l. 30). Mężczyzna jest doskonale znany Policji. W przeszłości karany był już za posiadanie narkotyków.

Funkcjonariusze zabezpieczyli też porzuconą torbę. Wewnątrz odkryli 15 kilogramowych paczek z amfetaminą. Narkotyki zabezpieczono do badań. Trwają poszukiwania pasażera. Jego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu.

Powrót na górę strony