Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierujący i pasażerowie z narkotykami

Data publikacji 11.09.2008

Policjanci ze Szczecinka podczas kontroli drogowej zatrzymali pijanego kierowcę i dwóch pasażerów pojazdu, którzy mieli przy sobie narkotyki.

Wczoraj, po 20 uwagę policjantów patrolujących ulice Szczecinka zwrócił samochód marki Audi 80, który jechał bez włączonych świateł mijania. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Gdy samochód zatrzymał się, jeden z pasażerów próbował uciec. 17- letni Paweł W. wysiadając z pojazdu wyrzucił skręta z marihuaną. Po krótkim pościgu został zatrzymany.
Ponadto w trakcie kontroli okazało się, że kierowca pojazdu był nietrzeźwy. 43– letni Zbigniew K. miał ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci przeszukali także odzież drugiego pasażera pojazdu, który był wcześniej notowany za posiadanie narkotyków. W mankiecie rękawa koszuli 36-letniego Krzysztofa W. mundurowi znaleźli 3 woreczki z zawartością ponad 2 gramów amfetaminy.
Mężczyźni zostali zatrzymani. Dzisiaj usłyszą zarzuty. W związku z tym, że Krzysztof W. został zatrzymany z narkotykami po raz kolejny, policja wystąpi z wnioskiem o tymczasowy areszt.


Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia. Jazda po pijanemu zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

Powrót na górę strony