Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybka kradzież, szybkie zatrzymanie

Data publikacji 11.09.2008

Policjanci z Bodzechowa zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 26 do 50 lat, podejrzewanych o kradzież pieniędzy, kart bankomatowych i telefonów komórkowych. Cała trójka odpowie za kradzież. Jeden z zatrzymanych, który złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów odpowie dodatkowo za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Jak wynika z pierwszych ustaleń policjantów, wczoraj w godzinach południowych 48-letni mieszkaniec gminy Bodzechów wracając do domu wstąpił na piwo do pobliskiego sklepu. Tam „postawił” chmielowy napój dwóm przygodnym znajomym. Po krótkiej rozmowie mężczyzna pożegnał się z nowymi kolegami i poszedł na przystanek. Czekając na autobus 48-latek rozmawiał ze znajomą. Chwilę później na przystanek przyszli dwaj nowopoznani mężczyźni. Jeden z nich wyrwał z ręki 48-latka torbę turystyczną, w której mężczyzna miał cały swój "majątek" czyli około 8 tys. złotych, karty bankomatowe i telefony komórkowe. Zanim ofiara kradzieży zorientowała się co się stało, sprawcy zdążyli uciec. Mężczyźnie nie udało się dogonić złodziei, ponieważ wsiedli oni do zaparkowanego przy drodze forda i szybko odjechali. W międzyczasie znajoma 48-latka powiadomiła o całym zajściu Policję.

Szybka akcja kryminalnych doprowadziła do zatrzymania sprawców kradzieży. Okazali się nimi, znani już Policji, mieszkańcy gminy Bodzechów. 50-letni kierowca forda, pomimo obowiązującego go sądowego zakazu prowadzenia pojazdu, prawdopodobnie będzie odpowiadać nie tylko za pomoc w kradzieży, ale także za jazdę w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna ten miał bowiem około 0,6 promila alkoholu w organizmie. Dwaj pasażerowie pojazdu również byli nietrzeźwi – 26 i 35-latek mieli po ponad 2 promile alkoholu. Policjanci odzyskali całe skradzione mienie.

Po wytrzeźwieniu cała trójka odpowie za swoje czyny przed prokuratorem. Może im grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony