Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelał z wiatrówki do sąsiadów

Data publikacji 11.09.2008

Nawet na trzy lata może trafić do więzienia mężczyzna, który strzelał z wiatrówki w stronę stojących pod blokiem osób. Zatrzymany przez gorzowskich policjantów 62-latek twierdził, że sąsiedzi zdenerwowali go, gdyż hałasowali podczas naprawy samochodu.

Do zdarzenia doszło w środę. 62-letni Henryk C. z okna swojego mieszkania obserwował sąsiadów, którzy naprawiali auto. Jak sam stwierdził, zdenerwowały go hałasy na podwórku. W pewnym momencie otworzył okno i oddał kilka strzałów z wiatrówki, w stroną stojących przy samochodzie osób.

Świadkowie tego zajścia poinformowali o wszystkim Policję. Patrol zatrzymał mężczyznę w mieszkaniu. Jak ustalono, wiatrówkę zakupił on legalnie w jednym ze sklepów internetowych. Henryk C. strzelając na szczęście nikogo nie zranił. Zbił jednak przednią szybę w naprawianej lancii. Zatrzymany mieszkaniec Gorzowa usłyszał już zarzuty. Za spowodowanie zagrożenia utraty życia lub zdrowia osób do których strzelał grozi mu do 3 lat więzienia. Henryk C. odpowie również za uszkodzenie samochodu.

Powrót na górę strony