Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani nieletni złodzieje

Data publikacji 11.09.2008

Policjanci z komisariatu II Policji w Koszalinie zatrzymali trzech nieletnich włamywaczy. Złodzieje okradli mieszkanie, a żeby tego było mało, skradli jeszcze samochód. To nie jedyna kradzież jak się okazuje jakiej dopuścili się nieletni. O ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Jak ustalili policjanci Adrian K. i jego kolega, Michał Z., dwaj 15-latkowie wspólnie z 14-letnim Damianem B., weszli do mieszkania przez uchylone okno. Ze środka zabrali leżące na wierzchu dokumenty i kluczyki od renault clio. Ponieważ, w ich mniemaniu, łup był stosunkowo niewielki, młodzieńcy postanowili wykorzystać kluczyki i ukraść jeszcze zaparkowany przed blokiem samochód. Otworzyli go i odjechali. Gdy właściciele auta zauważyli kradzież, zawiadomili Policję.

Patrole w mieście natychmiast otrzymały komunikat z danymi pojazdu. Jeszcze tego samego wieczora policjanci z komisariatu II Policji w Koszalinie zatrzymali na jednej z ulic jadących autem beztroskich złodziei.
Cała trójka trafiła do policyjnej izby dziecka.

Nieletni zostali przesłuchani przez policjantów z sekcji kryminalnej KMP W Koszalinie. Okazało się, że nieletni maja na koncie jeszcze inne włamania do mieszkań na terenie Koszalina.

14-latek i dwaj 15-latkowie za swoje czyny odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Powrót na górę strony