Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Myśliwy postrzelony na polowaniu

Data publikacji 12.09.2008

Wczoraj około 22.20 dyspozytor pogotowia ratunkowego powiadomił dyżurnego KPP w Wałczu o postrzeleniu mężczyzny. Do zdarzenia doszło podczas polowania. Ranny myśliwy został przewieziony do szpitala w Wałczu. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło podczas polowania, w którym udział brało czterech myśliwych. Jak wstępnie ustalono, przed rozpoczęciem łowów każdy miał wyznaczony sektor, po którym mógł się poruszać. Najprawdopodobniej jeden z mężczyzn wszedł w obszar zajmowany przez innego myśliwego, który oddał strzał.

Pocisk trafił w broń, którą myśliwy miał przełożoną przez ramię, a następnie w jego plecy. Rannemu na miejscu udzielono pomocy przedmedycznej i powiadomiono pogotowie ratunkowe. W szpitalu w Wałczu mężczyzna przeszedł operację. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz oględziny broni. Uczestnicy polowania zostali przesłuchani. Sprawdzono także stan ich trzeźwości – mężczyźni byli trzeźwi. Od pokrzywdzonego pobrano krew do badań.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi komenda powiatowa Policji w Wałczu.
 

Powrót na górę strony