Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za wymuszenia rozbójnicze

Data publikacji 12.09.2008

Policjanci z Lipna zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy od stycznia zastraszali i szantażowali 39-letniego rencistę. 28 i 39-latek zmuszali mężczyznę do zakupu na raty drogich artykułów na jego nazwisko. Po sfinalizowaniu transakcji towar natychmiast był mu odbierany. Policjanci odzyskali część wyłudzonych sprzętów. Sprawdzają teraz, gdzie trafiła reszta przejętych przez mężczyzn urządzeń. Za wymuszenia rozbójnicze grozi im do 10 lat więzienia.

Do policjantów z Lipna kilka dni temu dotarła informacja o tym, że 39-letni mężczyzna od dłuższego czasu jest zastraszany i szantażowany. Od razu zaczęli wyjaśniać sprawę. Jak ustalili, rencista był zastraszany przez dwóch młodych mężczyzn. Sprawcy grozili pobiciem i śmiercią nie tylko jemu, ale też jego matce i dziecku. Pod ich presją 39-latek kupował zamówione przez sprawców towary na raty, na swoje nazwisko. Po sfinalizowaniu transakcji towar natychmiast był mu odbierany. Dług mężczyzna musiał jednak spłacać sam. Z każdym tygodniem rencista był coraz bardziej przerażony. Pewnego dnia sprawcy zakopali zastraszonego mężczyznę po szyję w ziemi. Miał zobaczyć co go czeka, gdy zawiadomi Policję.

Sprawa trafiła w ręce kryminalnych specjalizujących się w zwalczaniu przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu. Świetne rozpoznanie środowiska przestępczego pozwoliło na błyskawiczne wytypowanie sprawców. Szantażystami okazali się dwaj mężczyźni w wieku 28 i 39 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani w wyniku precyzyjnie przygotowanej zasadzki. W trakcie przeszukania mieszkań zatrzymanych mężczyzn kryminalni zabezpieczyli część wyłudzonych przedmiotów. Odzyskano telewizor, laptop, dekoder telewizji cyfrowej, kino domowe i telefony komórkowe. Policjanci wyjaśniają, gdzie trafiła reszta towaru. 39-latek już został tymczasowo aresztowany. Dziś sąd zdecyduje o dalszych losach jego wspólnika.

Powrót na górę strony