Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

200-konne passaty będą ścigać piratów

Data publikacji 12.09.2008

Na pomorskie drogi wyjechało właśnie 5 nowych samochodów wyposażonych w wideorejestratory. To najmocniejsze radiowozy w województwie pomorskim. Wszystkie nowe pojazdy trafiły do komend miejskich i powiatowych. Obecnie po drogach województwa jeździ 17 nieoznakowanych radiowozów z wideoradarami. Na "uzbrojenie" w aparaturę wideo czeka kolejnych sześć 200-konnych passatów.

Dziś na drogi województwa pomorskiego wyjadą cztery vw passaty i jedna skoda octavia. Wszystkie samochody to nowe nabytki pomorskiego garnizonu. Pojazdy trafiły już do jednostek w Gdyni, Słupsku, Pruszczu Gdańskim, Starogardzie Gdańskim i Kościerzynie. Największe emocje budzą volkswageny. To 200-konne maszyny wyposażone w wideorejestratory działające zarówno w kierunku przód i tył. Są to najmocniejsze maszyny jakimi obecnie dysponuje pomorska drogówka. Nacisk położono także na bezpieczeństwo policjantów. Wszystko to pozwoli skutecznie dopędzić praktycznie każdego pirata drogowego w województwie.

Zamontowane urządzenia do nagrywania również stanowią nowość. To pierwsze na Pomorzu wideoradary, które oprócz samochodów jadących z przodu, mogą filmować również pojazdy poruszające się za radiowozem. Dodatkowo są przyjaźniejsze w użytkowaniu niż dotychczas stosowane wideoradary. Ich menu jest bardziej intuicyjne, a obsługa łatwiejsza. Kamery wyposażone są w filtry polaryzacyjne, które pozwalają zniwelować refleksy świetlne odbijające się od szyb i zobaczyć, kto jedzie w filmowanym samochodzie.

W każdym z samochodów zainstalowano także po dwa 250 gigabajtowe dyski. Jeden taki dysk wystarcza na zapis ponad miesięcznej pracy radiowozu.
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.74 MB)

Powrót na górę strony