Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał kraść wykorzystując nieuwagę domowników

Data publikacji 12.09.2008

Wczoraj wieczorem policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali sprawcę usiłowania kradzieży mieszkaniowej. Mężczyzna kradł w czasie, gdy domownicy byli w domu, wykorzystując ich nieuwagę, roztargnienie i otwarte drzwi. 27-letni Artur J. przyznał się do kradzieży mówiąc funkcjonariuszom, że liczył na "łatwy łup". Za czyn, którego się dopuścił grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Wczoraj wieczorem około 18:30 policjanci z warszawskiego Śródmieścia zostali wezwani na ulicę Dziką, gdzie miało miejsce usiłowanie kradzieży mieszkaniowej. Funkcjonariusze w rozmowie z pokrzywdzoną ustalili, że kilkanaście minut wcześniej będąc w mieszkaniu przygotowywała jedzenie w kuchni. Nagle usłyszała jakiś hałas w przedpokoju. Gdy wyszła sprawdzić jego przyczynę, zauważyła mężczyznę, który przeszukiwał jej torebkę. Gdy kobieta zaczęła krzyczeć, złodziej uciekł.

Funkcjonariusze po ustaleniu rysopisu udali się na poszukiwanie złodzieja. Na murku, w pobliżu klatki schodowej zauważyli mężczyznę, odpowiadającego wyglądowi sprawcy kradzieży. 27-letni Artur J. przyznał, że to on jest sprawcą usiłowania tej kradzieży. Powiedział też, że w ten sposób zdobywa pieniądze na narkotyki, a okradane mieszkania są „łatwym łupem”. Śledczy sprawdzają, czy mężczyzna ma na swoim koncie więcej tego typu przestępstw.

Policjanci przestrzegają przed pozostawianiem nie zabezpieczonych drzwi po wejściu do mieszkania. Sprawcy tego typu kradzieży najczęściej sprawdzają, naciskając na klamki kolejnych drzwi, czy uda im się dostać do mieszkania. Gdy drzwi otwierali mieszkańcy, złodzieje grzecznie przepraszali mówiąc, że to pomyłka. Gdy drzwi nie były zamknięte na zamek, a domownicy byli zajęci, spali lub nie usłyszeli intruza, złodziej zabierał z przedpokoju lub innych części mieszkania najcenniejsze rzeczy i szybko się oddalał.

Miesiąc temu policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy w ten sposób okradali lokale na terenie dzielnicy. W czasie przeszukania mieszkania jednego ze sprawców odzyskano kilka pochodzących z kradzieży przedmiotów m.in. laptop.

Powrót na górę strony