Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali wyłudzić kredyty

Data publikacji 12.09.2008

Szczecińscy policjanci zatrzymali cztery osoby, które na podstawie fałszywych zaświadczeń o zatrudnieniu chcieli wyłudzić kredyty w dwóch szczecińskich bankach. Wszystkim zatrzymanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj Policjanci z Dąbia zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w jednym z banków na prawobrzeżu chcieli wyłudzić kredyty na łączną sumę 140 tys. zł. Sprawcy chcąc uzyskać kredyty przedstawili fałszywe zaświadczenia o zatrudnieniu. Chwilę po tym 47-letni Maciej G. i 42-letni Grzegorz R. zostali zatrzymani przez policjantów. Kolejną osobę zatrzymali wywiadowcy. 50-letnia Grażyna D. przedstawiając fałszywe dokumenty chciała w banku na Pogodnie wyłudzić 20 tys. kredytu. W tym samym banku po 5 minutach wywiadowcy zatrzymali 48-letniego Leszka O., który również przedstawił fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu i chciał wziąć 8 tys. kredytu.

Wszystkie osoby podczas przesłuchania usłyszały zarzut popełnienia przestępstwa oszustwa i posługiwania się fałszywymi dokumentami. Grozi im za to kara pozbawiania wolności do 8 lat.
 

Powrót na górę strony