Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Silna "Słaba płeć", czyli z samoobroną na Ty

Data publikacji 12.09.2008

"Silna płeć" jest to cieszący się dużym zainteresowaniem program profilaktyczny, kierowany do dziewcząt i kobiet. Celem jest wyrobienie umiejętności z zakresu samoobrony, przydatnych w kontakcie z napastnikiem.

Zajęcia prowadzone są przez funkcjonariusza - instruktora wychowania fizycznego i samoobrony oraz funkcjonariusza zespołu prewencji kryminalnej komendy miejskiej Policji w Łodzi. Szkolenie obejmuje przygotowanie praktyczne i teoretyczne.

Podstawowe zagadnienia poruszane w ramach części teoretycznej obejmują poznanie portretu psychologicznego napastnika, zasad jego działania, sposobu i metod zastraszania, natomiast zajęcia praktyczne mają na celu wyrobienie umiejętności w stosowaniu chwytów obezwładniających i podstawowych technik samoobrony oraz wykorzystania w celu odparcia ataku przedmiotów codziennego użytku takich jak np. parasolka czy dezodorant. Od kilku lat kursy cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Do tej pory uczestniczyło w nich ponad 500 kobiet w różnym wieku.

Kolejna już 8 edycja rozpocznie się 2 października br. Zajęcia odbywać się będą we wtorki i czwartki w godzinach 16.45 – 18.00 w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Łodzi ul. Sienkiewicza 28/30. Panie chcące w nich wziąć udział powinny posiadać zaświadczenie lekarskie wykluczające jakiekolwiek przeciwwskazania do wykonywania ćwiczeń fizycznych.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 665 14 83.
 

Powrót na górę strony