Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci oddali krew

Data publikacji 12.09.2008

Blisko 60 funkcjonariuszy województwa lubelskiego przyjechało dziś do komendy wojewódzkiej Policji w Lublinie by honorowo oddać swoją krew. Akcja była odpowiedzią na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Jest to pierwsza tego typu akcja zorganizowana w lubelskiej komendzie. W ubiegłym miesiącu policjanci w podobnej akcji uczestniczyli w Terespolu.

Wśród policjantów, którzy odpowiedzieli dziś na apel są zarówno ci, którzy oddają krew nawet od 10 lat, jak i ci, którzy robią to po raz pierwszy. Jednak cel, jaki przyświeca ich inicjatywie jest ten sam - robią to dla ludzi, którzy w każdej chwili mogą potrzebować tego cennego „daru życia”. Wśród wielu codziennych obowiązków służbowych chętnie znajdują czas na pomoc osobom będącym w potrzebie. Jak mówią, sami mogą kiedyś znaleźć się w podobnej sytuacji. Wśród dzisiejszych dawców znalazł się m.in. komendant miejski Policji w Lublinie - mł. insp. Mirosłwaw Sokal oraz jego zastępca nadkom. Sylwester Śliwka.

Jak twierdzą pracownicy z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, krwi ciągle brakuje, np. wtedy, kiedy dochodzi do większej liczby wypadków. Dzisiejsza akcja zorganizowana w lubelskiej komendzie powinna być przykładem i zachętą dla innych, by w ten sposób nieść pomoc potrzebującym.

Do dzisiejszej inicjatywy oprócz policjantów przyłączyli się również pracownicy cywilni. Wszyscy jednogłośnie zapowiadają, że to nie ostatnia taka akcja.

Powrót na górę strony