Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pirat na motocyklu zatrzymany

Data publikacji 12.09.2008

Pędzącego z prędkością ponad 220 km/h motocyklistę policjanci zatrzymali na ruchliwej drodze do Augustowa. Wyczyny pirata drogowego zarejestrował videorejestrator. Sprawca został ukarany 500-złotowym mandatem.

Wczoraj po południu w Podcisówku na krajowej "ósemce" relacji Białystok - Augustów policjanci zauważyli mknącego z zawrotną prędkością motocyklistę. Za nim natychmiast ruszył radiowóz wyposażony w wideorejestrator. Policyjna kamera zarejestrowała mężczyznę jadącego dwukołową maszyną, który na ruchliwej trasie wiodącej do Augustowa wyprzedzał kolejne pojazdy. Z zapisu urządzenia wynikało, że pędził on z szybkością 220 km/h w miejscu, gdzie dozwoloną maksymalną prędkością było 90 km/h. 43-letni kierowca suzuki został zatrzymany tuż przed Augustowem. Swoje wyczyny na drodze tłumaczył pośpiechem. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 130 km/h został ukarany pięciusetzłotowym mandatem. "Na koncie" przybyło mu również 10 punktów karnych.

W tym sezonie wakacyjnym od czerwca do sierpnia podlascy policjanci skontrolowali prawie 1300 motocyklistów. Za usterki techniczne 107 spośród nich zatrzymane zostały dowody rejestracyjne, a w 7 przypadkach zatrzymano również prawo jazdy. Za popełnione w tym okresie wykroczenia drogowe policjanci skierowali do sądów grodzkich 12 wniosków o ukaranie, a 255 motocyklistów ukaranych zostało mandatami.

Nagranie audio Mówi podinsp. Andrzej Baranowski

Pobierz plik Mówi podinsp. Andrzej Baranowski (format mp3 - rozmiar 1.02 MB)

Powrót na górę strony