Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabił, uciekł i… zgubił tablicę rejestracyjną

Data publikacji 12.09.2008

Łęczyccy policjanci ustalili sprawcę śmiertelnego wypadku, który uciekł po zdarzeniu. Do zdarzenia doszło 11 września około 19.25 w Ambrożowie w gminie Góra Św. Małgorzaty.

Kierujący samochodem potrącił rowerzystkę a następnie odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy. W wyniku odniesionych obrażeń 37-letnia kobieta zmarła. Podczas oględzin znaleziono tablice rejestracyjna, która odpadła z pojazdu biorącego udział w zdarzeniu. Peugeot 106 przechodził z rąk do rąk i nie był przerejestrowywany, więc funkcjonariusze mieli problemy z dotarciem do aktualnego użytkownika. Po 1.00 w nocy zabezpieczyli pojazd na terenie jednej z posesji w miejscowości Karsznice. Do wyjaśnienia policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 38 lat. Obaj znajdowali się pod znacznym wpływem alkoholu – 1,42 promila i ponad dwa.

Jak wynika z dotychczasowych pojazdem kierował młodszy z zatrzymanych. 28-latek nie ma uprawnień do prowadzenia samochodu. Uciekł gdyż najprawdopodobniej był nietrzeźwy. Przyznał się do spowodowania wypadku i ucieczki. Prokurator i sąd zadecydują o tymczasowym areszcie. Za spowodowanie wypadku śmiertelnego i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony