Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany staranował radiowóz

Data publikacji 12.09.2008

Podczas działań obserwacyjnych wyścigów samochodowych na ulicach Łodzi, patrol policji z sekcji wywiadowczej został staranowany przez jednego z „nielegalnych rajdowców”. 24-latek odpowie za narażenie ludzkiego życia i prowadzenie pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał 2 promile w organizmie.

Do zdarzenia doszło około 22.00 na parkingu pod supermarketem budowlanym przy ul. Rokicińskiej. Policjanci obserwowali z zaparkowanego radiowozu przebieg wydarzeń podczas jednego z nielegalnych zlotów. Niespodziewanie jeden kierujący 20-letnim oplem z pełnym impetem wjechał czołowo w nieoznakowany radiowóz. Siła uderzenia była tak duża, że samochód odrzuciło na dwa metry do tyłu. Policjanci natychmiast zatrzymali kierowcę tego pojazdu.

Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Łodzi. Zatrzymany miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Samochód, którym wjechał w radiowóz nie miał ubezpieczenia OC.
Jeden z policjantów doznał lekkich obrażeń. Piratowi drogowemu zostaną przedstawione zarzuty bezpośredniego narażenia życia ludzkiego, prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu oraz uszkodzenia cudzej własności, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony