Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Wiewór" odpowie za zabójstwo w Ostrowi Maz.

Data publikacji 13.09.2008

Pięć kolejnych osób, które brały udział w bójce w Ostrowi Mazowieckiej zatrzymali policjanci Centralnego Biura Śledczego przy wsparciu funkcjonariuszy Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP. W ręce policjantów wpadł 30-letni mężczyzna ps. Wiewiór, który śmiertelnie postrzelił jednego z uczestników bójki, a drugiego ciężko zranił w brzuch. "Wiewiór" odpowie za zabójstwo, usiłowanie zabójstwa i udział w bójce. Grozi mu dożywocie.

Do zdarzenia doszło. 8 sierpnia około 22. Policjanci uzyskali informację, że przy przy restauracji Ratuszowa na ul. 3 maja w Ostrowi Mazowieckiej ma miejsce bójka, w której udział bierze około 60 mężczyzn. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z Radomia, którzy bezpośrednio zatrzymali 12 osób.

Jak ustalili policjanci podczas starć zginął Rafał I. ps. Marian, mieszkaniec Ostowi Maz. Ranny w brzuch został również 27-letni mężczyzna mieszkaniec Ostrowi Maz. Wtedy policjanci po przewiezieniu zatrzymanych do izb zatrzymań zaczęli ustalać kolejnych uczestników bójki. Nad ranem zatrzymano kolejne 3 osoby. Następnego dnia policjanci zatrzymali kolejnych 4 uczestników bójki.

Sprawę przejęli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego. Jak ustalili policjanci, kilkudziesięcioosobowa grupa młodych mężczyzn z Ostrowi Maz., Białegostoku i Ostrołęki zaatakowała kamieniami, siekierami i kijami mężczyzn z Sokołowa Podlaskiego chroniących restaurację. Ochroniarze odpowiedzieli strzałami. Policjanci pracowali intensywnie nad sprawą ustalając, kto oddał śmiertelny strzał z broni palnej do młodego mężczyzny. Kiedy już mieli pewność, szczegółowo zaplanowali akcję zatrzymania.

5 osób zostało zatrzymanych przez policyjnych antyterrorystów w Warszawie i Sokołowie Podlaskim. Wśród zatrzymanych w Sokołowie Podl. znalazł się 30-letni mężczyzna ps. Wiewiór, który oddał śmiertelne strzały zabijając Rafał I. ps. Marian i zranił w brzuch 27-letniego mieszkańca Ostrowi Maz. Mężczyzna ten był już notowany przez policjantów m.in. za niszczenie mienia i groźby. Teraz został mu przedstawiony zarzut zabójstwa, usiłowania zabójstwa i udziału w bójce. "Wiewiórowi" grozi najwyższy wymiar kary – dożywotnie pozbawienie wolności.

Pozostałym zatrzymanym zostały przedstawione zarzuty udziału w bójce, której następstwem była śmierć człowieka. Za ten czyn grozi im do 10 lat więzienia.

4 osoby zostały już tymczasowo aresztowane na 3 miesiące.
Sprawa jest rozwojowa. Policjanci CBŚ nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Film "Wiewóra" odpowie za zabójstwo w Ostrowi Maz.


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik "Wiewóra" odpowie za zabójstwo w Ostrowi Maz. (format flv - rozmiar 1.88 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony