Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja konopi

Data publikacji 13.09.2008

Zgorzeleccy policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Z zabezpieczonych krzewów można by było uzyskać ponad 50 tys. porcji marihuany o wartości czarnorynkowej około 200 tys. złotych. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o ten przestępczy proceder. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.

Policjanci sekcji kryminalnej komendy powiatowej Policji w Zgorzelcu w wyniku prowadzonych działań ustalili, że w okolicach jednej z miejscowości lleżących w pobliżu Zgorzelca znajduje się plantacja konopi indyjskich. Funkcjonariusze znaleźli ją, przeczesując kompleks leśny. Jak się okazało na obszarze około 10 na 10 metrów, w środku lasu, rosło ponad 60 krzewów o wysokości od 1,2 - 3 metrów.

Policjanci przygotowali zasadzkę, spodziewając się, że na miejscu pojawi się "właściciel" uprawy. Ich przypuszczenia okazały się słuszne. Przed południem na plantację faktycznie przyjechało samochodem trzech
mężczyzn. Nie spodziewali się, że są obserwowani przez funkcjonariuszy. Chwilę później wszyscy zostali zatrzymani w związku z podejrzeniem o nielegalną uprawę. Zatrzymanymi okazali się trzej mieszkańcy Zgorzelca w
wieku od 32 do 37 lat.

Z zabezpieczonych krzewów konopi, po przetworzeniu na susz można by było uzyskać ponad 50 tys. porcji marihuany, której wartość czarnorynkową po wprowadzeniu do obrotu szacuje się na około 200 tys.
złotych.

Za nielegalną uprawę konopi indyjskich zatrzymanym grozi kara do 3 lat, a w przypadku gdy może ona dostarczyć znaczną ilość ziela nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony