Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla podpalacza

Data publikacji 13.09.2008

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 62-letni Kazimierz K., który spalił stodołę z płodami rolnymi i sprzętem rolniczym. Pożar objął też stojący obok dom. Brzozowscy policjanci zatrzymali podpalacza jeszcze podczas akcji gaśniczej, w chwili zatrzymania miał przy sobie gazetę i zapałki.

Po północy, Policja została zaalarmowana o pożarze w Wesołej. Paliła się drewniana stodoła, skąd ogień przeniósł się na sąsiedni budynek mieszkalny. Straż pożarna zdołała ocalić dom, niestety stodoła została zupełnie zniszczona.

Policjanci przystąpili do ustalenia przyczyny pożaru. Jak się okazało, pożar był skutkiem podpalenia. Podejrzeniem objęli mężczyznę, który w tym dniu pracował w gospodarstwie i zajmował się rąbaniem drewna na opał.
Jeszcze w trakcie gaszenia pożaru policjanci odnaleźli podejrzanego. Kazimierz K. był pijany, miał około promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze znaleźli przy nim gazetę i zapałki.

Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do podpalenia.

Straty powstałe w wyniku pożaru oszacowano na kwotę około 50 tys. złotych.

Sąd Rejonowy w Brzozowie zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na 3 miesiące. Umyślne sprowadzenie zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób lub mienia w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru
zagrożone jest karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony