Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzanych o uprowadzenie

Data publikacji 13.09.2008

Cztery osoby podejrzane o uprowadzenie dwóch kobiet przy trasie Nowe Marzy – Święte, po pościgu zatrzymali policjanci z komendy w Świeciu. O zdarzeniu poinformował Policję przypadkowy kierowca, który widział całe zajście. 20-latka odzyskała wolność i nie odniosła obrażeń. Trwają poszukiwania drugiej z uprowadzonych oraz mercedesa, do którego została wciągnięta. Zatrzymanym za bezprawne pozbawienie wolności człowieka grozi kara do 5 lat więzienia.

Wczoraj około 16:40 dyżurny komendy Policji w Świeciu otrzymał zgłoszenie od przypadkowego kierowcy, który był świadkiem zajścia na drodze krajowej nr 1. Pomiędzy miejscowościami Nowe Marzy a Święte, do dwóch kobiet stojących przy drodze podjechały dwa samochody osobowe: vw passat i mercedes. Z pojazdów tych wysiadło kilku mężczyzn, którzy siłą wciągnęli pokrzywdzone do samochodów. Auta odjechały następnie w kierunku Gdańska.

Natychmiast zarządzono policyjne blokady na trasach, którymi mogli poruszać się porywacze. W miejscowości Bzowo patrol świeckiej drogówki zatrzymał passata, w którym jechało 5 osób – dwie kobiety i trzech mężczyzn. Pokrzywdzona 20-letnia mieszkanka Kielc nie odniosła obrażeń. Zatrzymane osoby: mężczyźni w wieku od 23-25 lat i 25-letnia kobieta, trafili do policyjnego aresztu. Wszyscy są mieszkańcami województwa pomorskiego.

Funkcjonariusze ustalają okoliczności zdarzenia. Jeszcze dziś będą wnioskować do prokuratora o aresztowanie zatrzymanych. Za bezprawne pozbawienie wolności człowieka grozi im kara do 5 lat więzienia.

Obecnie trwają poszukiwania mercedesa i drugiej z uprowadzonych kobiet.

 

Powrót na górę strony