Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udaremnili przemyt 4 ton haszyszu

Data publikacji 14.09.2008

Przemyt aż 4 ton haszyszu o wartości 120 mln złotych udaremnili policjanci z Centralnego Biura Śledczego KGP. Cała operacja miała międzynarodowy charakter. Oprócz polskich funkcjonariuszy z CBŚ, KWP w Szczecinie i Izby Celnej uczestniczyli w niej policjanci z Niemiec i Holandii. W ten sposób zlikwidowali nowy szlak przemytu narkotyków z Pakistanu do państw Europy Zachodniej.

Nad sprawą przemytu dużej ilości haszyszu do Europy policjanci z CBŚ pracowali ponad miesiąc. Zbierane w tym czasie informacje wskazywały, że przez Polskę biegnie bardzo duży kanał przerzutowy narkotyków - głównie haszyszu - do Europy. Przemyt odbywał się najpierw drogą morską a potem lądową. Haszysz ukrywany był w kontenerach, które ze statków przeładowywano na tiry.

Policyjna realizacja całej operacji miała miejsce w Szczecinie. To tam funkcjonariusze CBŚ w asyście antyterrorystów wkroczyli na teren jednej z posesji, gdzie według posiadanych informacji stał tir z narkotykami.

Na miejscu funkcjonariusze CBŚ zatrzymali 3 osoby związane z przemytem. Do policyjnego aresztu trafił 52 - letni kierowca ciężarówki, 48 - letni szef firmy transportowej oraz jego 55 - letni pomocnik. Dwóch z zatrzymanych było znanych Policji.

Przemycany haszysz ukryty był w kartonach z odzieżą. W sumie funkcjonariusze udaremnili przemyt 4 ton haszyszu o wartości około 120 mln złotych.

W Prokuraturze Krajowej Wydział IX Zamiejscowy w Szczecinie zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się obrotem znacznych ilości narkotyków. Grozi im od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Decyzją sądu zatrzymani mężczyźni trafili na 3 miesiące do aresztu.

Sprawa ma charakter rozwojowy.


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.62 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony