Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczne i widoczne dziecko na drodze"

Data publikacji 14.09.2008

W Białej Podlaskiej ruszył program prewencyjny "Bezpieczne i widoczne dziecko na drodze". Zorganizowana przez bialskich policjantów akcja, opracowana wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego i Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta, skierowana jest do uczniów klas 0-IV i jej celem jest poprawa bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym.

Chociaż od paru lat w pobliżu szkół powiatu bialskiego nie doszło do żadnego zdarzenia z udziałem dzieci, analiza wypadków w ruchu drogowym pokazała, że nieletni w wieku od 3 do 17 lat stanowią ok. 13% rannych i zabitych w wypadkach drogowych. W zdecydowanej większości przyczynami wypadków były: wtargnięcie na jezdnię pod nadjeżdżający pojazd, lub zza przeszkody, przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych i brak opieki dorosłych nad dziećmi do lat 7. Przeciwdziałając tym zjawiskom komenda miejska Policji w Białej Podlaskiej wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego i Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta opracowała program mający na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym.

Akcję zainaugurowano w przedszkolu przy ul. Warszawskiej. W ciągu całego roku szkolnego policjanci będą spotykać się z wszystkimi uczniami klas 0-IV szkół powiatu bialskiego. Funkcjonariusze będą uświadamiać dzieciom zagrożenia wynikające z uczestnictwa w ruchu drogowym oraz kształtować umiejętności bezpiecznego korzystania z drogi. W ramach programu 5400 uczniów otrzyma również elementy odblaskowe, a w ręce 1800 uczestników kursu na kartę rowerową trafią kamizelki odblaskowe i książeczki "Ja, rower i przepisy".

 

Powrót na górę strony