Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany myśliwy za kierownicą

Data publikacji 14.09.2008

Dwie sztuki broni myśliwskiej, amunicję oraz kawałki zwierzyny - prawdopodobnie dziczyzny - znaleźli policjanci w aucie 61-letniego kierowcy. Mężczyzna, którego styl jazdy wzbudził w funkcjonariuszach wątpliwości, został zatrzymany do kontroli drogowej. Był pijany. 61-latek odpowie za jazdę na "podwójnym gazie". Dodatkowo policjanci ustalają, czy mężczyzna nie dopuścił się kłusownictwa.

Do zatrzymania doszło na ulicy Krzywoustego w Poznaniu. Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, patrolujący rejon Nowego Miasta, zainteresowali się kierującym samochodem opel astra, jadącym z kierunku Kórnika. Już po chwili, podczas rutynowej kontroli okazało się, że kierowca opla był pijany – badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Na tylnym siedzeniu opla policjanci znaleźli dwie sztuki broni myśliwskiej. Poza sztucerem i dubeltówką znajdowało się tam również ponad 50 sztuk amunicji. W bagażniku auta, w foliowych workach funkcjonariusze znaleźli kawałki zwierzyny, prawdopodobnie dziczyzny.

61-latek zatrzymany został w policyjnej izbie zatrzymań. Mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu. Akta sprawy przekazano ponadto do Prokuratury, istnieje bowiem podejrzenie, że mężczyzna posiadający pozwolenie na broń mógł złamać przepisy łowieckie. Związane jest to m.in. z obowiązującym obecnie okresem ochronnym na polowanie na niektóre gatunki zwierząt.

 

  • Zatrzymany 61-latek
  • Zabezpieczona broń
Powrót na górę strony