Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla "hurtownika" narkotykowego gangu

Data publikacji 15.09.2008

Policjanci z komendy wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali 25-letniego dilera narkotykowego. Mężczyzna podejrzany jest o zaopatrywanie narkotykowego gangu w środki psychotropowe oraz wprowadzenie do obrotu w Warszawie 500 tabletek ekstazy. Jest to kolejny etap realizacji sprawy związanej z rozbiciem w ubiegłym miesiącu "młodego" gangu narkotykowego działającego na terenie trzech sąsiadujących ze sobą województw. Łącznie zatrzymanych w tej sprawie zostało już ponad 20 osób z czego część jest już tymczasowo aresztowana.

Z ustaleń kieleckich śledczych wynika, że zatrzymany 25-letni mieszkaniec powiatu koneckiego był jednym z dostawców narkotyków dla rozbitej grupy. Ze zgromadzonych materiałów w tej sprawie wynika, że przynajmniej dwukrotnie brał on udział w przygotowaniu do wprowadzenia do obrotu 4 tysięcy tabletek ekstazy. Mężczyzna ten ustalał nie tylko miejsca przeprowadzonych transakcji ale również ilość oraz cenę środków odurzających.

25-latkowi przedstawiono również zarzut wprowadzenia do obrotu na terenie Warszawy 500 tabletek ekstazy z charakterystycznym logo „batmana”.

Zatrzymanemu mężczyźnie grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci przewidują kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Decyzją sądu 25-latek został tymczasowo aresztowany.

Powrót na górę strony