Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wykorzystywał sfałszowane dokumenty

Data publikacji 15.09.2008

Policjanci z Oliwy zatrzymali 44-latka z Gdańska, który miał przy sobie fałszywe dokumenty. Mężczyzna wykorzystywał je prawdopodobnie do wyłudzania kredytów. Podczas przeszukania samochodu i firmy Michała K. funkcjonariusze znaleźli różne dokumenty tożsamości, zaświadczenia o zatrudnieniu i umowy kredytowe. Policjanci zatrzymali również Ryszarda K., który posługując się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu próbował wziąć 50 tys. zł kredytu.

Policjanci z komisariatu w Oliwie podeszli do zaparkowanego auta przy ul. Słonecznej. Wcześniej ustalili, że znajdujący się w samochodzie mężczyzna posiada przy sobie fałszywe dokumenty. Funkcjonariusze przeszukali pojazd mieszkańca Gdańska i znaleźli w nim teczkę, w której były dokumenty tożsamości wydane na różne nazwiska, umowy kredytowe, a także zaświadczenia o zatrudnieniu. Policjanci zatrzymali 44-letniego Michała K. Podczas przeszukania pomieszczenia firmy którą reprezentował, znaleźli kolejne wnioski kredytowe wystawione na różne nazwiska, kserokopie dokumentów tożsamości, zaświadczenia o zatrudnieniu oraz pieczątki. Jak wynika z ustaleń, zatrzymany Michał K. stworzył fikcyjną firmę i na podstawie danych tego przedsiębiorstwa wydawał fałszywe zaświadczenia o zatrudnieniu dla znalezionych przez siebie potencjalnych klientów.

Okazało się, że takim klientem był Ryszard K. - 27-letni mieszkaniec Gdańska, który na podstawie sfałszowanego zaświadczenia o zatrudnieniu próbował wziąć kredyt na sumę 50 tys. zł. Wśród zabezpieczonych dokumentów znaleziono umowy kredytowe opiewające na 76 tys. zł, na których widnieją dane przestępcy, który aktualnie odbywa karę więzienia. Śledztwo w tej sprawie nadal trwa, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Michałowi K. za posiadanie i posługiwanie się fałszywymi dokumentami grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Natomiast za doprowadzenie innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. Za przestępstwo oszustwa odpowie też Ryszard K, któremu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony