Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli, bo zabrakło im pieniędzy na imprezę

Data publikacji 15.09.2008

Policjanci z Opola zatrzymali trzech mieszkańców Gorzowa Śląskiego. Kordian P., Artur K. i Krystian K. odpowiedzą za rozboje. Teraz zatrzymani będą podpisywać listę osób dozorowanych. Mają również zakaz opuszczania kraju. Wszystkim grozi do 12 lat więzienia.

Pod koniec wakacji Kordian K., Artur K. i Krystian K. postanowili się zabawić. Imprezę rozpoczęli w wynajmowanym mieszkaniu jednego z nich. Później przenieśli się do jednego z opolskich lokali. W pewnym momencie zabrakło gotówki. Wtedy Krystian K. wpadł na pomysł jak zdobyć pieniądze.

 

Było po północy, gdy w okolicach Armii Krajowej, ich wzrok przykuł mężczyzna wychodzący ze sklepu. Poszli za nim. Chwilę później, 42 –letni mieszkaniec Opola, został przez nich zaatakowany. Napastnicy skopali mężczyznę. Został dotkliwie pobity. Następnie zabrali mu portfel z pieniędzmi, dokumenty, MP-3, pendriva i uciekli.

Wrócili na Rynek. Tam kolejną ich ofiarą padła 23-letnia kobieta. Najpierw szli chwilę za nią, by później w okolicach ul. Oleskiej napaść. Przytrzymując kobietę ukradli jej torebkę i telefon komórkowy.

19-letni Kordian P., 20-letni Artur K. i 21-letni Krystian K. wpadli w ręce opolskich policjantów. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Odpowiadać będą teraz za rozbój. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony