Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca napadów na obywatelki Bułgarii

Data publikacji 15.09.2008

Nawet do 18 lat więzienia grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez lubuskich policjantów. 37-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego podejrzany jest o dwa napady z nożem na obywatelki Bułgarii. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa a w chwili popełniania kolejnych, przebywał na zwolnieniu warunkowym.

Do napadów doszło w czerwcu tego roku. Do stojącej przy trasie Żary – Łęknica kobiety podjechał osobowy opel. Kierujący nim mężczyzna skorzystał z oferowanych przez kobietę usług seksualnych, zapłacił, a chwilę później przykładając jej nóż do szyi kazał oddać wszystkie pieniądze, które miała przy sobie, dokumenty i telefon komórkowy. Potem odjechał w nieznanym kierunku. Kilka kilometrów dalej, jeszcze tego samego dnia, dokonał podobnego napadu również na innej obywatelce Bułgarii.

Wieczorem obie kobiety dotarły do żarskich policjantów i opowiedziały o zdarzeniu. Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Poszukiwano również samochodu, którym się poruszał. Przesłuchania świadków i pokrzywdzonych pozwoliły stworzyć portret pamięciowy napastnika. Wykonano wiele sprawdzeń. Na ślad podejrzanego policjanci z Żar wpadli we wrześniu tego roku. Podejrzany o dokonanie tych napadów został zatrzymany. Poszkodowane kobiety rozpoznały w nim napastnika.

Jak się okazało, mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. W momencie popełniania przestępstw przebywał na zwolnieniu warunkowym. Teraz za napady, jakich się dopuścił, grozi mu nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony