Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za napad, pobicie i ugodzenie nożem

Data publikacji 15.09.2008

Do tymczasowego aresztu trafiło dwóch mężczyzn, których zatrzymali wrocławscy policjanci. Obaj odpowiedzą o najście na mieszkanie, pobicie i usiłowanie zabójstwa. Do zdarzenia doszło w jednym z wrocławskich mieszkań. Jeden ze sprawców dwukrotnie ugodził nożem pokrzywdzonego. Teraz za przestępstwa odpowiedzą oni przed sądem. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet do 25 lat lub dożywotnie pozbawienie wolności.

Kryminalni z komisariatu na wrocławskim Rakowcu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 23 lat oraz 31 - letnią kobietę, podejrzaną o pomocnictwo w przestępstwie.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Sprawca dwukrotnie ugodził nożem pokrzywdzonego. Mężczyzna z obrażeniami klatki piersiowej i ręki został przewieziony do szpitala. Wcześniej mężczyzna i jego znajoma zostali w mieszkaniu pobici.

Nad sprawą policjanci pracowali intensywnie od kilku dni. W krótkim czasie po zdarzeniu, na podstawie zebranych informacji wytypowali, a następnie zatrzymali podejrzanych o oba zdarzenia. Funkcjonariusze zatrzymali również kobietę, która pomagała podejrzanym, zacierając ślady i ukrywając dowody.

Pomimo tego, że zatrzymani składali niespójne wyjaśnienia, policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił przedstawić zatrzymanym zarzuty. Na tej podstawie obaj mężczyźni trafili do tymczasowego aresztu na trzy miesiące, a wobec kobiety zapadła decyzja o dozorze policyjnym.

 

Powrót na górę strony