Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przywłaszczył część majątku

Data publikacji 16.09.2008

W ręce kryminalnych ze Starego Miasta trafił 39-letni mężczyzna, który przywłaszczył sobie część majątku kobiety, z którą zamieszkiwał przez ponad pół roku. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa miała swój początek w zeszłym roku, kiedy to jedna z poznanianek poznała 39-latka, z którym niebawem zamieszkała. Oboje prowadzili gospodarstwo domowe do czasu, kiedy okazało się, że mężczyzna wynosi z mieszkania wartościowe rzeczy i je sprzedaje.


Pod koniec sierpnia br. kobieta zgłosiła policjantom, że Maciej Ż. przywłaszczył sobie należący do niej samochód, telefon komórkowy, aparat fotograficzny i pieniądze, po czym zniknął. Ponieważ chciała odzyskać stracone rzeczy o pomoc zwróciła się do Policji.

Policjanci z sekcji kryminalnej przystąpili do działań. Rozpoczęły się poszukiwania. Funkcjonariusze wytypowali miejsce, w którym mógł przebywać poszukiwany. 39-latek został zatrzymany w jednej z kamienic w centrum Poznania. Niestety przywłaszczone przedmioty zdążył sprzedać, a uzyskane ze sprzedaży pieniądze prawdopodobnie przeznaczył na alkohol.

Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony