Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strażnik więzienny przekazywał grypsy

Data publikacji 16.09.2008

Policjanci zatrzymali byłego funkcjonariusza służby więziennej podejrzanego o przyjmowanie łapówek. Mężczyzna przekazywał informacje pomiędzy osobami tymczasowo aresztowanymi, a innymi osobami pozostającymi na wolności. Do tej pory w sprawie tymczasowo aresztowane zostały trzy osoby.

Policjanci z Wrocławia od kilku miesięcy zajmują się sprawą dotyczącą przyjmowania przez byłego funkcjonariusza służby więziennej łapówek. Mężczyzna zatrudniony w Areszcie Śledczym we Wrocławiu przyjmował korzyści majątkowych i osobistych za przekazywanie grypsów pomiędzy osobami tymczasowo aresztowanymi, a innymi osobami pozostającymi na wolności.

Do tej pory w sprawie tymczasowo aresztowano trzy osoby. Wśród nich byłego 48-letniego funkcjonariusza. W ręce policjantów wpadły wcześniej dwie osoby, które już wcześniej zostały tymczasowo aresztowane. To dwaj mężczyźni, wieku 39 i 48 lat przebywający w areszcie śledczym, jako podejrzani o popełnienie innych przestępstw o charakterze gospodarczym.

Za tego typu przestępstwo korupcyjne grozi do lat 10 pozbawienia wolności.

Policja informuje, że każda osoba, która brała udział w korupcyjnym procederze, jeżeli zgłosi się do organów ścigania (policji lub prokuratury) i wyjaśni okoliczności, w jakich doszło do przestępstwa może uniknąć odpowiedzialności karnej. Pod warunkiem, że takiej wiedzy nie posiadają już organy ścigania.
 

Powrót na górę strony