Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowali firmę oszustów

Data publikacji 16.09.2008

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Nidzicy i Olsztyna rozbili grupę oszustów działających na terenie woj. warmińsko-mazurskiego. Podejrzani z Mławy wyłudzali różne towary na szkodę firm z terenu całej Polski nie regulując za nie należności, by potem sprzedawać je po niższych cenach. Grozi im kara do 8 lat pobawienia wolności.

Oszuści założyli swoją firmę w Nidzicy i pod pozorem prowadzenia uczciwej działalności handlowej kupowali pasze, środki ochrony roślin, materiały budowlane i odzież. Towary sprzedawali dalej po znacznie niższych cenach niż zakupili. Nie mieli także zamiaru uregulować należności za zakupione wcześniej rzeczy. W ten sposób mieszkańcy Mławy, działając od lipca br., oszukali co najmniej 7 firm z całego kraju na kwotę ponad 200 tys. złotych. Na tym jednak nie kończyła się przestępcza działalność oszustów. Sprawcy dodatkowo zajmowali się wystawianiem fałszywych zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach, wykorzystywanych do wyłudzeń kredytów ratalnych.

Policjanci nadal pracują nad tą sprawą. Niewykluczone, że oszukanych firm jest znacznie więcej. W trakcie wczorajszej realizacji funkcjonariusze odzyskali część wyłudzonych towarów o wartości około 10 tys. złotych.
Do policyjnego aresztu trafili trzej mieszkańcy Mławy, oficjalny właściciel firmy 36-letni Piotr B. i jego dwaj wspólnicy 43-letni Bogumił J. i 39-letni Marek B.

Podejrzani o oszustwa spędzili noc w policyjnym areszcie. Jeszcze dziś policjanci i prokurator wystąpią do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec całej trójki tymczasowego aresztu.
Zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  • Jeden z zatrzymanych

Film Zlikwidowali firmę oszustów


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zlikwidowali firmę oszustów (format flv - rozmiar 678.05 KB)

Powrót na górę strony