Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uczeń gimnazjum sprawcą fałszywego alarmu

Data publikacji 16.09.2008

Policjanci zatrzymali sprawcę fałszywego zgłoszenia o podłożeniu ładunku wybuchowego w szkole w Łukcie. Okazał się nim 15-letni uczeń tamtejszego gimnazjum. Powodem jego zachowania miał być strach przed lekcjami z języka polskiego i matematyki. Chłopak nie odrobił pracy domowej, dlatego poszedł na wagary i zadzwonił na Policję. 15-latek stanie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Dzisiaj około 9:00 do oficera dyżurnego komendy miejskiej Policji w Olsztynie zadzwonił nieznany mężczyzna. Poinformował o podłożeniu ładunku wybuchowego w szkole w Łukcie. Dodał także, że po godzinie nastąpi jego eksplozja.

Na miejsce zostali wysłani policjanci z Ostródy i Łukty. W trosce o bezpieczeństwo podopiecznych, dyrektor placówki podjął decyzję o ewakuowaniu około 600 uczniów i nauczycieli. Policjanci z zakresu pirotechniki przez ponad godzinę przeszukiwali wszystkie pomieszczenia szkoły. Na szczęście alarm o podłożeniu ładunku wybuchowego okazał się fałszywy.

Już po około czterech godzinach od zdarzenia policjanci ustalili, kim był sprawca zgłoszenia. Okazało się, że to 15-letni uczeń tego gimnazjum. Chłopak nie odrobił lekcji z języka polskiego i matematyki. Bojąc się konsekwencji swojego lenistwa wymyślił historyjkę o podłożeniu ładunku, poszedł na wagary i zadzwonił na Policję.

Gimnazjalista został zatrzymany w domu. Funkcjonariusze zabezpieczyli też jego telefon komórkowy. Teraz w szkole w obecności dyrektora trwają czynności z jego udziałem.

Za spowodowanie fałszywego alarmu nastolatek odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.
 

Powrót na górę strony