Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust podawał się za pułkownika i wyłudzał pieniądze

Data publikacji 16.09.2008

Zatrzymanie 52-latka i 42-letniej kobiety, którzy oszukali cztery osoby z Gdańska na kwotę prawie 10 tys. zł - to wynik pracy gdańskich kryminalnych. Jak się również okazało, zatrzymany mężczyzna jest osobą poszukiwaną. Sądy w Gdańsku i Gdyni wystawiły za nim dwa listy gończe i trzy nakazy doprowadzenia.

Wczoraj po południu kryminalni z Oruni w jednym z mieszkań w Gdańsku zatrzymali mężczyznę i kobietę. Policjanci mieli informację, że przebywająca tam para oszukała przynajmniej czworo mieszkańców Gdańska na kwotę prawie 10 tys. zł.

Jak ustalili funkcjonariusze proceder szeregu oszustw dokonanych przez 52-latka i 42-letnią kobietę trwał od czerwca 2008 roku. Sprawcy korzystając z ogłoszeń o wynajmie mieszkań, spotykali się z właścicielami lokali do wynajęcia. Mirosław R. przedstawiał się zawsze jako pułkownik wojska polskiego i tym wzbudzał zaufanie pokrzywdzonych. Podczas toczących się rozmów o warunkach wynajmu mieszkania, sprawcy proponowali, że mogą załatwić po niższej cenie sprzęt elektroniczny.

Ludzie, dawali im zaliczki na zakup tego sprzętu, ale nigdy potem już nie zobaczyli ani swoich pieniędzy ani zamawianych urządzeń. W jednym z przypadków Mirosław R. i Danuta F. wynajęli mieszkanie i po 3 miesiącach nie zapłacili.

W ten sposób para oszukała w sumie czterech mieszkańców Gdańska. Straty jakie ponieśli pokrzywdzeni wynoszą prawie 10 tys. zł.

W trakcie zatrzymania sprawców oszustwa, policjanci ustalili, że 52-latek jest poszukiwany dwoma listami gończymi i trzema nakazami doprowadzenia, wydanymi przez Sąd Rejonowy w Gdańsku oraz w Gdyni.

Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

 

Powrót na górę strony