Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradał przesyłki kurierskie

Data publikacji 17.09.2008

Policjanci z Komisariatu V w Katowicach zatrzymali dwóch mężczyzn związanych z przestępczym procederem w firmie zajmującej się rozsyłaniem przesyłek kurierskich. Jeden z nich – pracownik firmy kradł z paczek telefony komórkowe, drugi kupował od złodzieja skradzione towary. Część przedmiotów o wartości prawie 1 tys. zł odzyskano. Przestępcom grozi 5 lat więzienia.

Policjanci ustalili, że z przesyłek kurierskich przywożonych do firmy spedycyjnej giną telefony komórkowe. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili, że w przestępczy proceder zamieszany jest jeden z pracowników firmy, zatrudniony w magazynie przy sortowaniu paczek.

20-latek został zatrzymany. W jego szafce ubraniowej funkcjonariusze znaleźli dowody świadczące o jego udziale w kradzieżach. Przestępca, który był zatrudniony w magazynie przy sortowaniu przesyłek kurierskich, korzystając z nieuwagi innych pracowników otwierał paczki i zabierał z nich telefony. Następnie paczki oklejał firmowymi nalepkami i przesyłał do adresata.

Funkcjonariusze ustalili, że od lipca br. zatrzymany 20-latek ukradł jedenaście telefonów komórkowych. W ręce policjantów wpadł również 23-letni mężczyzna, który kupował od złodzieja skradziony towar.
Podczas przeszukań mieszkań podejrzanych katowiccy stróże prawa odzyskali sześć skradzionych telefonów o wartości prawie 1 tys. złotych.

Obu przestępcom grozi 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony