Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradali cmentarz

Data publikacji 17.09.2008

Policjanci z Białogardu wspólnie ze strażnikiem miejskim zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy z jednego z cmentarzy kradli metalowe, zabytkowe bramy. Obaj wpadli na gorącym uczynku. W chwili zatrzymania 42 i 50-latek byli pijani. Za kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci z Białogardu wspólnie ze strażnikiem miejskim zatrzymali na cmentarzu dwóch mężczyzn, którzy okradali groby z zabytkowych metalowych ogrodzeń.

50-letni Bogusław M. oraz 42-letni Artur S. zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Na cmentarzu funkcjonariusze znaleźli 5 przygotowanych do wyniesienia ogrodzeń.

Pracownik Zarządu Obiektów Komunalnych w Białogardzie wstępnie oszacował straty na około 5 tys. złotych. Jednak z uwagi na zabytkową wartość żeliwnych ogrodzeń, straty mogą być wyższe. Dokładnie oszacuje je
konserwator zabytków.

Bogusław M. oraz Artur S. byli pijani. Alkotest wykazał u każdego z nich ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu mężczyźni usłyszą zarzuty. O ich dalszym losie zadecyduje prokurator. Za popełnione przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony